KULLANIM ALANLARI

HİJYEN

HİJYEN

Hijyen uygulamaları için;

Nonwoven sektöründe emici ürünler çok önemlidir. Emici ürün uygulamalarından bebek bezi alanı en büyük hacimli kullanıcıdır. Bununla birlikte, yetişkin ürünlerindeki uygulamalar şu anda son yıllarda en yüksek büyümeyi göstermektedir. Üst tabaka (kapak), mevcut bebek bezlerinin ana yapısal bileşenlerinden biridir. Bebek bezi yapımında üst tabaka bebeğin cildi ile doğrudan temas eden tabakadır.

Bebek bezlerinde üst tabaka olarak kullanılan dokunmamış malzemeler çoğunlukla spunbond polipropilendir. 

Polipropilen spunbondlar, hidrofilik özellikler kaplama stoğu uygulamaları sağlamak için işlenebilir. Kalıcı veya kalıcı olmayan hidrofilik tedaviler mevcuttur. Polimer ve ağ oluşturma teknolojilerindeki son gelişmeler, ağ yumuşaklığını iyileştirmiştir ve potansiyel olarak ağırlıkları azaltabilir.

Arka tabaka örtü malzemesi, annenin elleriyle temas halinde olan bir bebek bezinin dış tabakasıdır.


Polipropilen spunbond nonwoven kumaştan yapılmış örtü stoğu hijyen ve kişisel bakımda aşağıdaki uygulamalarda üst tabaka ve arka tabaka olarak kullanılmaktadır:

  • Bebek bezi
  • kadınsı bakım
  • Hasta bezi
  • Bacak bariyeri
  • Top-sheet, 
  • Back-sheet & elastik kulak laminasyon uygulamalarına yönelik Spunbond  kumaşlar sunar.

Bebek bezi, hasta bezi, kadın pedi ve hasta bezi üreten müşterilerimize, su geçirmezlik performansı yüksek bariyer ürünleri sunuyoruz. Bariyer ürünlerimiz kumaş rulosu şeklindedir ve beyaz ya da renkli olarak üretilmektedir.